Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.
REQUEST A QUOTEMaja seinte põhiline funktsioon on hoida soe sees ja külm väljas. Seda ülesannet on valmis täitma väga erinevad materjalid. Et nende positiivsed omadused säiliksid pikka aega ning sul oleks võimalik ilma remondita võimalikult kaua läbi ajada, tuleb seinte püstitamisel järgida kindlaid töövõtteid ning kasutada kvaliteetseid materjale, mis meie teenuste puhul kuuluvad n-ö standardvarustusse.
Puitkarkass-seintega hoone püstitamine edeneb kiiresti
Puitkarkass-seinte konstruktsioon on väga lihtne. See koosneb puitsõrestikust, mille vahele on paigaldatud soojustus. Seestpoolt paigaldatakse puitsõrestiku külge aurutõke ja kipsplaat, väljastpoolt tuuletõkkeplaat ning distantsliistu külge kinnitatud voodrilaud.
Puitkarkass-seintega maja püstitamise eeliseks on kahtlemata püstitamise kiirus ja lihtsus.
Suure soojainertsi tõttu tuleb puitkarkass-seintega hoone püstitamisel erilist tähelepanu pöörata kondensvee tekkimise ohu kõrvaldamisele. Oluline on välistada selle tekkimine konstruktsiooni sees, mis võib kaasa tuua suuremaid kahjustusi.
Kergplokkseinad kerkivad kiiresti
Ehitusmaterjalide tootjad töövad välja üha uusi kergplokke, mille soojapidavus pidevalt paraneb ning ladumine on suhteliselt lihtne. Oma kergplokkidele lisaks pakuvad tootjad ka spetsiaalseid liimsegusid ja rakiseid, mis nende ehitusmaterjali paika panemist maksimaalselt lihtsustaksid.
Kuna ehitusplokkide materjal on suhteliselt poorne, siis tuleks meie laiuskraadil ehitamise puhul suurt tähelepanu pöörata konstruktsioonisisese kondensi ohu tekkele. Kõige lihtsam viis selle välistamiseks on kergplokkseinad väljastpoolt soojustada.
Kivisein kui loomulik kliimaseade
Kiviseina mass on väga hea soojussalvesti, mis imab endasse iga soojakraadi, mis kütmisel ruumi eraldub. Kui kütmine lõpetada, hakkab kivimass endasse salvestatud soojust rahulikult tagasi andma. Lisaks suudab kivisein endasse imada ruumide liigset niiskust, mis võimaldab ka niiskustaset mõistlikul tasemel hoida.
Kuna soojustus paikneb kiviseina välisküljel ning tellisemüüril on piisav veeaurutakistus, siis puitkarkass-seinte ja kergplokkseinte puhul räägitud kondensioht praktiliselt puudub.
Ainsa miinusena omaniku jaoks võib välja tuua asjaolu, et kiviseinte ehitamisega päris igaüks hakkama ei saa ning selleks peab kasutama oma ala professionaalide abi. Kuna tellised on erinevalt kergplokist päris väikesed, siis jäävad ehitusmehed su seina kallal toimetama ikka päris kauaks. Tulemus on aga seda väärt ning küllap jõuad end selle otsuse eest veel mitu korda tänada. Raha tuleb ja läheb, tellistest kivisein teenib sind aastakümneid.
Betoonseinte rajamine muutub järejest lihtsamaks
Tõenäoliselt seostub enamusel meist betoonseintega korrusmajade paneelid, milles akna- ja ukseaugud sees ning mille kraanad suure kaarega paika tõstavad. Ehitusmaterjalide tootjad on aga välja töötanud terve rea põnevaid lahendusi, mis võimaldavad betoonseinte rajamise võimaluse lauale tõsta mis tahes suurusega kodu rajamisel.
Nii näiteks on turul vahtplastist, armeeritud kergkonstruktsioonid, mis töötavad betoonseinte rajamisel saalungitena. Teineteise peale lihtsasti tõstetavaid elemente on võimalik tavalise käsisaega mõõtu lõigata. Elementide välisküljel on vahtplasti paksuseks 10 cm ja siseküljel 5 cm, mis annab seintele piisava soojapidavuse. Välisküljele on võimalik paigaldada voodrilaud ja nii ei erine betoonseintega maja väliselt mitte kuidagi näiteks puitkarkass-seintega majast.
Loomulikult on võimalik soojustatud, sobiva pinnaviimistluse ja elektrijuhtmete paigaldamise valmidusega betoonpaneelid ka otse tehasest tellida ning Viispluss Ehitus paneb neist paari päevaga maja kokku. Tulemus saab kahtlemata väga kvaliteetne ning maja soojapidavusomadused suurepärased.
Fassaaditööd kujundavad sinu maja välisilme
Maja fassaadile viimase lihvi andmiseks on erinevaid võimalusi. Enamlevinud lahendusteks on voodrilauast või krohvitud fassaadide rajamine. Samas on võimalus otsustada ka niiskuskindlast vineerist, tsementplaadist, klombitud kivist või muust materjalist fassaadi kasuks. Meie saame iga materjali paikapanemisega hakkama.
Fassaaditööde puhul on oluliseks hinnakujundajaks soojustamise küsimus. Viispluss Ehitus soovitab fassaadi soojustuse kindlasti ette võtta. Kulud küttele aina tõusevad ning sooja majas hoidmine on muutumas aina tähtsamaks. Fassaadi soojustamist edasi lükates kaotad kahekordselt, sest esimese hooga hakkad maksma kõrgemaid küttearveid ja siis pead teist korda maksma nii fassaadi kui selle paigaldamise eest. Õnneks on fassaaditöid võimalik teha ilma pererahva igapäevaelu häirimata.
Lisaks uute hoonete fassaadidele tegeleme meelsasti ka fassaadide renoveerimisega. Oleme tänulikud, kui annad meile võimaluse ka meile oma hinnapakkumine esitada.
Lisainformatsioon: 5623 0350, Kalmer Kasela